İade Koşulları

 

Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için;

 

    Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş tesliminden itibaren 7 gün içerisinde Elverisli.com un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not(*) eki ile iade edebilirsiniz.

   * İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce iade formunu doldurmanızı rica ederiz. Talebinizin cevabı e-posta adresinize gönderilecektir.

 

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

Arıza/İade/Değişim  Bildirim  formu

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise değişimlerde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmakta, ücret iadelerinde ise ödenmiş olan tutar içerisinden kargo bedeli kesilerek kalan bakiye iade edilmektedir. Kargo bedeli tarafımızca karşılanacak olan değişimlerde anlaşmalı olduğumuz Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size ait olacağından dilediğiniz kargo firması ile gönderim yapabilirsiniz.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )
 • Satın alınan ürün yanında hediye verilen yan ürünlerin iadesi ve değişimi mümkün değildir. Hediyeli bir ürün iade edilecek ve ürün yanındaki hediye kullanımış durumdaysa ürün bedeli iade edilirken hediyenin satış tutarı ödenen tutar içerisinde düşülecek ve kalan bakiye geri ödenecektir.
 • Alınan bir üründe para iadesi istenilmesi halinde ürün alındığında kargo bedeli talep edilmemiş dahi olsa ödeme iadesinde ürüne ait tahsil edilmiş olan kapıda ödeme bedeli, kargo bedeli, hediye paketi bedeli ve benzer ödemeler ilgili tutar içerisinden düşüldükten sonra kalan bakiye ödenecektir.
 • Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

 

Özel Ürünler için iade şartları

  Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Elektronik cihazlar vb.

 • Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, vb. iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır.
 • Notebook, Masaüstü bilgisayarlar ve PDA (iPhone, Blackberry vb.) ürünlerde iadesinin kabulü için işletim sisteminin kurulmaması gerekmektedir.
 • Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
 • İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Diğer Ürünlerin iadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 • Her türlü yazılım ve programlar
 • DVD, VCD, CD ve kasetler
 • Taşınabilir bilgisayarlar
 • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
 • Giyim ve tekstil ürünleri
 • Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri

 

İade İşlemleri

    Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; iade bildirim formunu doldurarak, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak" tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.
 YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.